Grupul MU |Echipa de fotbal MU a câștigat Cupa high-tech

12

La ora 15:00, pe 8 ianuarie, finala Cupei high-tech a meciului de fotbal cu opt a avut loc pe terenul de fotbal din Binjiang Shuiyun Park, grupul MU jucând împotriva veteranului inamic fioros Huali Hydraulic.
Scăldat în soarele cald al iernii, atleții galopează pe teren cu fotbalul în vârful piciorului sărind și rostogolindu-se.Ce scenă fierbinte! În doar 5 minute de la deschidere, MU Group a folosit lovitura liberă din terenul din față pentru a sparge primul gol;Profitând de ocazie, jucătorul 86 a făcut 2-0 în primele 35 de minute cu un șut ascuțit din rază îngustă.
Profitând de fiecare ocazie de pauză, cealaltă parte nu trebuie să fie mai prejos, făcând 2-1 chiar în deschiderea reprizei secunde;În 54 de minute, jucătorul 86 a profitat de ocazie de kickball pentru a marca de două ori, scorul fiind lărgit la 3-1;Cealaltă echipă a ajuns din urmă și scorul a fost imediat 3-2.Schimbarea scorului nu numai că a testat puterea fizică a fiecărui jucător, ci a testat și psihologia fiecăruia, care era competiția spiritului competitiv.Cu toate acestea, am continuat să menținem avantajul scorului prin schimbarea în timp util și cooperarea în legătură.
3 4

Cu arbitrul fluierând finalul, MU Group a spart în cele din urmă magia pe locul secund.Zece ani măcinând o sabie, în sfârșit creăm istorie!Parcul de astăzi a fost martorul gloriei MU, iar stadionul de fotbal de astăzi aparține oamenilor MU!
Înainte de asta, după patru runde de competiție acerbă în faza grupelor, echipa de fotbal MU nu a renunțat nici măcar în semifinală și a marcat prima de la început;După ce a fost la egalitate 1:1, meciul a trecut în cele din urmă la 8 reprize de lovituri de departajare fără precedent, învingându-l pe opus cu 7-6 în finală.
5
Echipa de fotbal MU a fost înființată în 2004, iar asociația de fotbal a fost înființată în 2012. Cu peste 20 de membri, grupul a participat de mulți ani la liga sponsorizată de Asociația de Fotbal Ningbo.Meciurile sunt minunate și se progresează an de an, și a câștigat locul trei al High-tech Cup, al treilea și al doilea locul al Happy Cup.
Anul acesta coincide și cu aniversarea a 20 de ani de la MU Group.Campionatul este nu numai cel mai bun tribut adus celei de-a 20-a aniversări, ci și un impuls pentru „100 de zile de muncă grea”.Victoria va fi întârziată, dar niciodată absentă.Oamenii care se luptă MU vor alerga întotdeauna pe drumul de a câștiga!
MU Group a acordat întotdeauna o mare importanță culturii sportive și sănătății colegilor, susținând „MU în sport”.Pe lângă club de fotbal, am înființat și club de baschet, club de badminton, club de frisbee, club de dans, club de alergare etc., creând condiții bune pentru ca colegii să „trăiască peste 102 de ani” cu garanție de finanțare adecvată și un sistem organizatoric solid.